Kamerka sportowa – testy

Siema 😀

Zakupiłem kamerkę sportową SJCAM 4000 WiFi. Jak ktoś się nie orientuje to jest to doskonała podróbka GoPro, kosztująca kilkarotnie mniej niż GoPro, a robiąca dużo więcej, niż używany przeze mnie kilka lat temu model Hero. Jak na razie jestem więcej niż zadowolony – jestem zachwycony, szczególnie relacją ceny do możliwości, a cena to w sklepie ekamery.pl mniej niż 400 zł.

Poniżej prezentuję dwa filmiki. Raz kamerka zamocowana na kasku, a raz na kierownicy motocykla. Oczywiście wszystkie uchwyty są w zestawie z kamerką. Nie miałem okazji się rozpędzić więcej jak do 70 km/h więc trudno powiedzieć czy kamerka zamocowana na kasku generuje na tyle silny opór powietrza, aby było to jakoś odczuwalne. Wydaje mi się jednak, że na motocyklu 125 ten problem raczej nie zaistnieje.

Kamerka zamocowana na kasku ma tę przewagę, że rejestruje więcej, ponieważ się rozglądamy podczas jazdy. Szczególnie ważne może się to okazać przy kolizji, kiedy będziemy chcieli wykorzystać nagrany materiał do obrony swoich racji. Kamerka na kasku obraca się razem z naszą głową, a więc pokazuje, w którą stronę się oglądaliśmy podczas manewrów, czy np. sprawdziliśmy lewą i prawą stronę podczas wyjazdu na drogę z pierwszeństwem itp.

Z drugiej strony kamerka zamocowana na motocyklu daje bardziej spokojny obraz. Zamontowałem ją tak, aby łapała w kadrze prędkościomierz. Będę bił rekordy v max 😀 Niestety montaż na kierownicy ma też tę wadę, że kamerka lepiej odczuwa drgania motocykla co przekłada się na lekko wibrujący obraz.

To takie pierwsze spostrzeżenia. Zobaczymy jakie wnioski nasuną mi się po dłuższym użytkowaniu. LwG.

    • Slaw_125, 19 lutego 2018, 04:05

    Chyba lepiej na codzień nagrywać z kasku. Jak z oporami powietrza na głowie, czuć bardzo? W ubiegłym roku sprawdzałem na kierownicy telefon w roli video rejestratora, to od wibracji po miesiącu padła stabilizacja optyczna i autofocus, skończyło się wymianą modułu aparatu. Pozostaje też kamerkę zamontować.

    • Radek, 20 lutego 2018, 09:46
    • Autor

    Niestety ale nawet na 125 komfort z kamerką na kasku trochę spada. Zobacz mój suplement – chyba najlepsze rozwiązanie – na piersi: http://blogradka.pl/kamerka-sportowa-suplement/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.